Idea Festiwalu

Nie wyobrażamy sobie dnia bez filiżanki kawy. A czasem nawet kilku. Ciągnie nas również do delektowania się wybornym ciastem popijając ulubioną kawę. Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca, które serwują wyborną kawę i w ofercie mają desery wodzące na pokuszenie. Z takich eskapad udało nam się znaleźć miejsca, w których czujemy się wyjątkowo dobrze i wracamy z miłą chęcią.

Z takiej miłości do kawiarnianych miejsc zrodził się pomysł zorganizowania festiwalu, który stanie się atrakcyjny zarówno dla miłośników kawy jak i samych właścicieli kawiarni i restauracji. To w Trójmieście w maju 2017 roku po raz pierwszy odbył się Festiwal Czas na Kawę. Dołączyło do niego blisko 30 kawiarni i restauracji. Każde z tych miejsc w czasie tygodniowego festiwalu serwowało festiwalowe menu w atrakcyjnych i takich samych cenach. Jeszcze przed festiwalem dostawałyśmy wiele pozytywnych komentarzy. Ludzie oczekiwali rozpoczęcia festiwalu. Do wydarzenia przystąpiło ponad 35 tysięcy ludzi. Wiedziałyśmy już wtedy, że to jest to, co chcemy robić w życiu, ale częściej i na większą skalę.

Emocje w czasie festiwalu nie mają sobie równych. Kawiarnie dają z siebie wszystko! Bariści nieustannie niemal parzą kawy, a cukiernicy nie przestają piec festiwalowych ciast. Jedna kawiarnia w ciągu jednego dnia sprzedała ponad 80 festiwalowych zestawów! (#szok!)

Jesteśmy już po drugiej edycji festiwalu, która odbyła się w listopadzie 2017 w Trójmieście. I przyciągnęła jeszcze więcej fanów tej idei. Wiosną 2018 roku odbędzie się trzecia edycja festiwalu, o której jest coraz głośniej również poza Trójmiastem. O festiwal proszą miłośnicy kawy z innych miast. Rośniemy w siłę, powiększamy zespół, aby w czerwcu zorganizować pierwszy festiwal we Wrocławiu. Za chwilę ruszymy również w innych miastach (Olsztyn, Kraków, Toruń).

Kawa nie tylko nas tak pięknie pobudziła, ale również dała energię nowym miejscom, które dopiero co pojawiły się na kulinarnych mapach. To cudowne uczucie móc tworzyć wydarzenie, które nie tylko odbija się szerokim echem, ale również dostarcza pozytywnych emocji i rozkoszy podniebienia tylu ludziom. 

Copyright ® 2018 Festiwal Czas na Kawę

Realizacja:

Realizacja: